Miegamojo kambario terpė ramiam ir jaukiam poilsiui
Miegamasis labai ypatinga zona mūsų namuose, kur turime pailsėti, nusiraminti apmąstyti, kaip praėjo diena, pasvajoti, be to, tai vieta, kur susitinkame su savo antrąja puse. Įdomiausia tai, kad reikia suderinti moters ir vyro poilsio ir poreikio interesus.
Miegamojo durų plotis neturėtų būti mažesnis nei 80 cm, patalpos dydis dviems žmonėms neturėtų būti mažesnis nei 12 kv/m ir neviršyti 50 kv/m. Iš kambario galėtų būti durys į balkoną, terasą, rūbinę. Galėtų būti ir į vonią, tik svarbu, kad atidarius vonios duris šviesa ar tamsa iš jos neatsivertų tiesiogiai į miegamojo lovą. Miegamojo kambario sienos neturėtų sietis su virtuvės, ar kambario, kuriame prie šios sienos yra elektros įrenginiai ar nutekamieji vamzdžiai. Tai ypač svarbu galvūgalio sienai.
Kur ir kaip statyti lovą miegamajame?
Geriausia, kad miegamajame būtų kuo mažiau baldų. Baldai neturėtų viršyti ten gyvenančių žmonių ūgio. Lovos vieta parenkama individualiai. Bendra taisyklė, kuri tinkama beveik visiems: iš lovos išlipus erdvės turėtų būti kiek įmanoma daugiau ir virš lovos neturėtų kaboti sunkūs daiktai tokie, kaip dideli paveikslai, lentynos ar šviestuvai. Jei reikalinga spinta, geriau ją daryti susiliejančią su siena ar įleistą į ją. Vertėtų atkreipti dėmesį į baldų ir daiktų kokybę, jų medžiagas, kurios sendamos neskleistų toksinų ar nepageidaujamų kvapų.
Miegamojo kambario sienų ir grindų spalvos — spalvų parinkimas ir derinimas
Grindų ar sienų danga įvairi, jų medžiagiškumas ir spalva priklausytų nuo lango: jo vietos, kas matosi pro langą ir kiek laiko saulė šviečia kambaryje. Tarkime, tai — pietų pusė, tada tinkami šalti sienų atspalviai. Jei šiaurinė pusė — atvirkščiai, rekomenduojami šilti tonai. Kitas svarbus faktorius — įėjimas į miegamąjį. Nuo to priklauso kokio šviesumo ar sodrumo spalvą derėtų naudoti. Trečias svarbus dalykas, kas yra šeimininkas, kuriam tipui pagal rytietišką charakterių skirstymą jį galime priskirti. Jei nagrinėjamu šiaurinių langų atveju šeimininkas yra “metalas” (griežtas, mėgstantis taisykles, riziką, greitį…) tai šalia šviesios šiltos langų sienos derinsime tamsiai žalsvą kitų sienų atspalvį.
Miegamajame reikėtų vengti stiklinių daiktų bei dekorų. Veidrodis miegamajame galėtų būti su viena sąlyga, jog savo paviršiumi nežiūrės į lovą. Taip pat nerekomenduotinas televizorius ar kitos informavimo ir elektros priemonės. Daiktų sustatymas miegamajame neturi universalaus sprendimo, yra bazinės taisyklės, kurios pagristos bagua bei u-sin žiniomis. Svarbiausia taikyti Feng Shui taip, kad jis tiktų tame name ar bute gyvenančiam žmogui.
Apšvietimas miegamajame kambaryje
Apšvietimas miegamajame neturėtų būti centrinis ir akinti iš viršaus. Geriausiai, kai šviesa šviečia į sieną, lubas ar grindis ir tik atspindys nuo jau apšviesto paviršiaus sudaro miegamojo apšvietimą. Galima naudoti ir dieninio apšvietimo lempas, tik prieš tai įvertinus jų spektrą ir ar jos „nemirgės”. Halogeninį ar taškinį apšvietimą patartina naudoti labai saikingai.