Plintantis svarbos suvokimas
Vis daugiau lietuvių Feng Shui metodiką supranta, kaip gyvenimą harmoningoje erdvėje. Aplinka daro tiesioginę įtaką joje gyvenančiam žmogui, o jos sutvarkymas nereikalauja didelių investicijų ar laiko. Svarbiausia žinoti, kokių tikslų siekiame ir ką norime pakeisti.
Pusiausvyra namus supančioje aplinkoje
Lietuviai pradeda rūpintis ne tik gyvenamuoju būstu, bet ir aplink namus esančios teritorijos įrengimu taip, kad ji suteiktų ramybę bei džiaugsmą, o ne dirgintų ar vargintų. Nes gyvenamosios vietos privalumas — turėti privatų kiemą, o ne – kvadratų kiekį name. Feng Shui dažnai atrodo mistinis, sunkiai suvokiamas užsiėmimas. Tačiau tai būtų galima pavadinti tam tikra metodika, kuri apjungia ergonomiką, splavotyrą ir erdvės psichologiją. Nepakanka perskaityti kelias knygas apie Feng Shui. Be to jos gana sudėtingai ir painiai parašytos. Taisyklingai sutvarkyti kiemo ar sodo aplinką to neišmanant, yra labai keblu.
Taikymo būdai Lietuvoje
Apie Feng Shui meistrą byloja jo padaryti darbai ir klientų rekomendacijos. Įvertinę metodikos svarbą, neretai lietuviai meistrą kviečiasi priimdami svarbius darnios erdvės kūrimo sprendimus. Artėjant pavasariui, pradedama ypač rūpintis namų gerbūviu. Įdomu, ar teisingose sodo erdvėse auga augalai, stovi sūpuoklės, įrengtas dirbtinis šaltinis ar vandens telkinys. Svarstoma, ar įmanoma prie namų įrengti baseiną. Vanduo labai svarbus visų mūsų gyvenime. Tačiau reikia rasti tinkamiausią supančiai aplinkai vandens pavidalą. Tai galėtų būti baseinas, dirbtinis šaltinis, o gal tiesiog nedidelis fontanėlis. Svarbu išsiaiškinti kiekvieno užsakovo poreikius ir lūkesčius. Kartais tenka kai ką persodinti, kai ko atsisakyti arba įsigyti. Sukurti darnią aplinką galima ir jau esamame sode. Nereikėtų persistengti kuriant harmoningą erdvę. Neverta naudoti mūsų kultūrai nebūdingų elementų, Feng Shui Lietuvoje yra labai lengvai taikytinas ir be svetimų simbolių.