Darnus kambarys mergaitei ir berniukui
Tėvams svarbu vaiko gebėjimai, jausenos, sveikata, bet nėra aišku, kaip jam sukurti patogumus ir komfortišką zoną ir kuo ji skiriasi nuo suaugusių. Feng Shui skiria dviejų tipų – berniukų ir mergaičių kambarius, jų fiziologinius bei energetinius skirtumus. Tai nereiškia, jog mergaitė negali gyventi „berniukiškame” kambaryje ir atvirkščiai. Šie kambariai skiriasi galimybėmis padėti vystyti gebėjimus ir juos palaikyti. Mergaitiškam kambariui labiau būdingas kūrybiškumas, jautrumas aplinkai, įsiklausymas, bendravimo savybių palaikymas ir kt. Berniuko erdvės savybės – skaičiavimas, taisyklių laikymasis, judrumas ir kt. Kambariai, kurių langai yra į šiaurės rytus, rytus ar pietryčius vadinami berniukiškais. Kiti – mergaičių. Tačiau yra keli faktoriai, lemiantys šios taisyklės išimtis, tai – gatvės ar vandens telkinio įtaka. Labai svarbu suprasti, kad vaikai, skirtingai nei suaugę, gali dirbti ten, kur ilsisi. Jų augimui tai netrukdo, o tik skatina. Todėl ypač reikšmingas papildomas apšvietimas prie lovos dėl savisaugos, o ne dėl knygų skaitymo joje. Taip pat turėtų būti tinkamai išspręstas specialus apšvietimas darbo / žaidimų stalo dalyje. Bendro apšvietimo pagrindinis reikalavimas – neįrenginėti kryptinių šviestuvų nuo lubų. Labai svarbu, kad nebūtų šviesos pertekliaus kambaryje. Galėtų būti sieniniai ar pastatomi šviestuvai. Žaisdami vaikai dažnai gulinėja ir užverčia galvą į viršų, stipri kryptinė šviesa gadina jų akis ir oreantaciją. Energetiškai draugiškiausia šviesos banga yra perimetrinis apšvietimas , kurio temperatūra 4500–5000 K.
Sienų ir baldų spalvos vaiko kambaryje pagal Feng Shui
Spalviniai sienų bei baldų sprendimai vykdomi įvertinus vaiko gimimo datą ir patalpos langų vietas. Svarbu surasti saugią vietą poilsiui. „Saugi” – tai ta vieta, kuri nėra praėjime, prie durų, po langu, prie elektros įrangos ar prie radiatoriaus. Būtų gerai, kad darbo stalą apšviestų natūrali, neakinanti šviesa. Sėdint prie stalo svarbu matyti duris, kad nereikėtų persisukti ar persikreipti, norint pamatyti, kas įeina į kambarį. Jei norėtūmėt pastiprinti ar paskatinti vaiką kūrybiškumui, jautrumui aplinkai, bendravimui rinkitės šviesias sienų spalvas ir kontrastuojančiai tamsius baldus. Jei norėtumėt paskatinti vaiką susikaupti, jei vaikas linkęs į tiksliuosius mokslus ir loginius žaidimus rekomenduojamas šviesus kambario sienų sprendimas ir šviesūs baldai, išskiriant vienos kambario sienos spalvos dominavimą.
Kaip suvaldyti garsą vaiko kambaryje?
Dažna problema vaiko kambaryje – garsas. Jis būtinas vystantis ir augant, o tai suaugusius varo iš proto. Garso suvaldymui Feng Shui siūlo sprendimus, pavyzdžiui, didesnis kilimas, minkštesni tapetai ar storesnės užuolaidos. Tačiau veiksmingiausia – akustinė kiliminė danga per visą kambarį ar akustinės lubos.
Feng Shui – tai darnios erdvės sukūrimo menas, todėl stengiamasi sukurti vaikui erdves tokias, kad jiems būtų patogu daryti pamokas ir ilsėtis. Tačiau sąlygos kuriamos tokios, kad laisvalaikį kuo daugiau leistų su namiškiais, o ne užsidarius savo kambaryje. Darnios šeimos pagrindas – bendravimas, todėl derėtų sukurti tinkamą erdvę vaiko kambaryje bei socialinę atmosferą bendrojoje patalpoje.