Patarimai vonios kambariui
Norint namuose rasti tinkamą vietą voniai ir ją įrengti, svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus, pirmiausia, kokie žmonės gyvena. Bendrai vonios kambarį rekomenduotina įrenginėti, pagal galimybę, rytų arba vakarų pusėje. Jei labiau esate rytinis žmogus „vyturys”, gerai jaučiatės anksti atsikėlęs, rinkitės vakarinę namo pusę. „Pelėdoms” patariama atvirkščiai. Nereikėtų manyti, kad daugiabučių gyventojai neturi pasirinkimo įrengiant vonios kambarį. Be abejo, kai ko pakeisti neįmanoma – nuotekų stovų, vandens įvadų ar vėdinimo angų. Tačiau galimybė praplėsti patalpą ar įrengti švieslangį tikrai įmanoma. Dažnai daroma klaida, kai vonios kambariui skiriama tamsi ir belangė patalpa.
Bet viskas iš pradžių…
Vonios kambario apšvietimas ir jaukumas
Vonia – tai ta vieta, kur mums norisi atsipalaiduoti, nuplauti nuovargį ir dienos dulkes. Vonios kambario aplinka ir atmosfera turėtų pažadinti ryte bei nuraminti vakare, todėl labai svarbus natūralus patalpos apšvietimas. Tokio apšvietimo nebūna namo centre, tad ši vieta nėra tinkama vonios kambariui. Langas yra privalumas ne tik dėl šviesos, bet ir dėl vėdinimo bei gaivaus oro. Dažnai erdvė, kur švarinamės prigaruoja, prikaista, o vėdinimo angos ar priverstinis ventiliavimas ne visada padeda. Langas svarbu ir emociškai, jo atidarymas naikina įtampas bei liūdesį, patalpa tampa jaukesnė, gyvybingesnė.
Svarbu, jog vonia būtų ne tik šviesi, bet ir šilta. Patalpa, kur maudomės ir švarinamės neturėtų būti nei per daug šalta, nei per karšta. Šildytis galima atskirais elementais, grindimis ar oru, bet vengti tokio šildymo, kuris degina orą. Taip pat netiktų labai karšti paviršiai, keliantys pavojų ir įtampas.
Feng Shui rekomenduoja atskirti vonią nuo tualeto. Tačiau, kai erdvės būna labai mažos ar nepatogios, kai sunku sukurti kiekvienai patalpai natūralų šviesos patekimą, ar jomis naudojasi daugiau nei trys žmonės, geriau šias patalpas sujungti. Neaukšta pertvarėlė, skirianti klozetą ar bide nuo vonios, mažins „nešvarumų” įtaką. Skalbimo mašina ar šildymo boileris taip pat skleidžia įtampos bangas, kurių išvengti įmanoma šiuos įrenginius patalpinus į spintą ar kitą patalpą.
Tinkamos vonios kambario spalvos pagal Feng Shui
Spalvos ir dirbtinis apšvietimas – ugnies ženklai vonios kambaryje, kurie suteikia patalpai jaukumo bei ramybės. Spalva – labai individualus ir asmeniškas sprendimas, kuris daromas, atsižvelgiant į geografinę patalpos padėtį. Bendras pasiūlymas, kad kambarys nebūtų tamsus. Tamsios spalvos tinkamos tik šiltiems ir saulėtiems kraštams. Mūsų regione galimos sodrios spalvos tik vaikų vonios kambariuose. Suaugusiems – ramios, pastelinės spalvos ir nedideli sodrių spalvų akcentai. Dirbtinis apšvietimas turėtų būti ne akinantis, bet gausus. Ypatingai vonios dalyje šviesa neturėtų spiginti iš viršaus, geriau kai ji per šviesias lubas ir sienas išsisklaido ir krinta ant grindų. Prie veidrodžio taip pat svarbu turėti neperteklinę, o reikiamo ryškumo ir temperatūrinio (4500 K) riežimo apšvietimą.
Vonios kambarys šalia miegamojo
Feng Shui turi nemažai argumentų, jog įėjimas į vonios kambario patalpą turėtų būti vienas. Išimčių gali būti, tačiau ne vonios kambariui. Esant keliems patekimams, neišvengiamai atsirastų konflikto bei įtampos tikimybė, o tai įtakotų įvairius fizinius negalavimus ir darnos praradimą. Iš miegamojo įėjimas i vonios kambarį gali būti su sąlyga, jog gulint lovoje nesimatytų vonios kambario durų. Be to, vonios siena neturėtų liestis su lovos galvūgaliu.
Nederėtų pamiršti, jog vonia, tai ta patalpa, kuri nuolat reikalauja priežiūros ir dėmesio todėl jos įrengimas turi būti ypatingai gerai išspręstas tiek funkcionaliai, tiek energetiškai.