Pusiausvyros rūšys, kalvų ir srautų savokos miesto aplinkoje
Dar III a. p. m. e. Feng Shui traktatuose buvo teigiama, jog Žemės chi teka kanalais, panašiais į žmogaus ar gyvūno kūne esančias energetines gijas. Žemės jėgų srautai buvo pavadinti Yin ir Yang. Yin — Žaliasis Drakonas – pavasario simbolis, priklausantis rytams. Yang – Baltasis Tigras — simbolizuojantis rudenį ir priklausantis vakarų dangaus sektoriui. Abu turi savo jėgą ir vietą dangaus ir žemės plane. Aplinkoje svarbu palaiktyti Yin ir Yang pusiausvyrą. Kur Yin — lygumos ir įdubos, o Yang — skardžiai ir kalvos. Egzistuoja trys pusiausvyros rūšys: darbinė, šeimos ir sakralinė. Todėl kuriant darnias erdves svarbu jas žinoti ir suprasti.
Kalvas mieste atitinka aukšti namai, o štai vingiuotos gatvių, sienų ir kitų statinių linijos, nešančios savyje Žemės srovių įtakas, tarnauja labiau landšafto papildymui nei dominavimui. Tiesios ir griežtos linijos bei geometrinės statinių formos ypatingai neigiamai veikia mūsų savijautą. Šių formų skirtumus aiškiai galime pamatyti ir pajusti pabuvoję Pietų rūmuose Pekine ir Versalio soduose, kur griežtos ir aštrios statinių linijos greičiau primena gamtos kalėjimą negu harmoningą aplinką. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad romantinę meno kryptį Europoje, kuri išstūmė iš mados griežtų linijų sodus, įkvėpė Rytų menų išmintis ir pasaulėjauta.
Būtų galima pamanyti, kokios jėgos mūsų miestuose, kur namas prie namo, kaimynai iš visų pusių, o iš gamtos likę keli iki viršūnės nugenėti kamienai ir išmindžiota žolė. Didėjant miestams tiek platyn, tiek aukštyn, mes, pasislėpę už storų namo ar buto sienų vis mažiau priklausome nuo jėgų, įtakojančių mūsų fizinę, emocinę, dvasinę būseną. Daugelis galvoja, kad tai ir yra jų saugumo garantas. O nelaimes, fizines ar finansines krizes priskiria atsitiktinumams ar netinkamai susiklosčiusioms aplinkybėms. Tačiau tik nedaugelis pastebi, kad vieta, kokiems poreikiams ji bebūtų naudojama, turi didelę ar net lemiamą reikšmę gyvenime. Todėl atkreipkite dėmesį, kad kiekviena vietovė turi tik jai būdingas topografines linijas, apsprendžiančias tam tikrą kuriančių ir griaunančių žemės jėgų pasiskirstymą.
Namų ar butų sienos ir gatvės – tai tik tam tikros formos jėgos, dalyvaujančios žemės ir dangaus srautų pasiskirstyme. Kalvų formos, vandens telkinių vieta, jų tekėjimo kryptis apsprendžia vietovės klimatą ir chi energijos kiekį. Be visų šių įtakų, didelę reikšmę turi vietovėje esančių statinių aukštis ir formos, keliai ir tiltai. Chi srautų stiprumas ir net kryptis keičiasi kas valandą, priklausomai nuo to, kaip juda dangaus kūnai, todėl būtina atkreipti dėmesį ir į geografinę vietovės padėtį. Kad ir koks būtų sunkus gyvenamosios vietos parinkimas, kenksmingas jėgų įtakas įmanoma ne tik sušvelninti, bet ir visiškai panaikinti.
Feng Shui svarbu ne tik gyvųjų, bet protevių kapų vieta ir pagarba. Garsus kinų geomantijos tyrinėtojas G. Čatlei yra pasakęs: „Feng Shui – tai menas suderinti gyvųjų ir mirusiųjų buvimo vietas tam, kad kosmoso kvėpavimo srautai tam tikroje vietovės dalyje maksimaliai harmoningai tarpusavyje derėtų”.
Jei gyvųjų namai (simbolis kūnas) ir mirusiųjų kapai (simbolis siela) deramai nesutvarkyti, kenksmingos jėgos gali įtakoti Jūsų gyvenimą. O tinkamai parinkta vieta, visapusiškai gerina buitį, sveikatą ir suteikia džiaugsmo bei ramybės.